Zakopane – serce Tatr

Nie wiesz, gdzie spędzić upragniony urlop, a cenisz sobie przede wszystkim spokój, odpowiedni nastrój oraz piękne i niezapomniane okoliczności przyrody? Wybierz się do Zakopanego, uroczego miasta, położonego w samym sercu polskich Tatr i będącego największym ośrodkiem turystycznym w regionie.

giewont-at-sunrise-551850-m

Sympatycy długich, pieszych wędrówek z pewnością docenią fakt, iż Zakopane jest doskonałą bazą wypadową do dużej ilości niezwykle interesujących miejsc i urokliwych punktów widokowych.

Na miejscu można z kolei zwiedzić ciekawe zabytki (m. in. otwarty w 1907 roku Nowy Cmentarz Zakopiański, czy pochodząca z XIX wieku willa Koliba i kaplica Gąsieniców), muzea (m. in. Narciarstwa i Spadochroniarstwa), a także skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej.

Jeśli chodzi o gastronomię, znajdują się tu zarówno tradycyjne góralskie gospody, jak i bardziej nowoczesne jadłodajnie, oferujące np. sushi, czy świeżą pizzę z pieca.

Zakopane oferuje także przystępne cenowo noclegi. Do wyboru są rozmaite pensjonaty, kwatery prywatne, ośrodki wczasowe, ekskluzywne kurorty oraz zarówno ekonomiczne, jak i niezwykle luksusowe hotele, przyjmujące gości przez cały rok. Polecamy w szczególności miejsca utrzymane w stylu zakopiańskim np. Hotel Dwór Karolówka (karolowka.pl) Można się także zdecydować na tani pobyt w górskim schronisku – zwykle są one położone na kluczowych etapach szlaków turystycznych.

Advertisements

Tags: , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: